Ez az 5 biztos jele: nem vagy jelen a saját az életedben
Hiányzik a jelenlét az életedből? Mit is jelent ez? Röviden: Túl keveset tapasztalsz, túl sokat gondolkodsz. Szerencsére lehet tenni ellene és könnyen felismerheted, hogy érintett vagy. Mutatjuk az egyértelmű jeleit.
"Gondolkodom, tehát vagyok", "A tudás hatalom" - ismerősen csengenek, ugye? Bizony, ezt a tudást az iskolából hozzuk magunkkal. Azóta meg már annak is örülhetünk, hogy feltaláltuk az internetet, így képesek vagyunk virtuálisan dolgozni vagy szocializálódni a világjárványok és háborúk korában. De ma már az okosóránkban bízunk, nem az időérzékünkben, és magasról tezsünk a helyesírási szabályokra, ami a csevegést illeti. Ugyanakkor: megőrülünk, ha valamire nem tudunk magyarázatot és azonnal a telefonunkat bújjuk, hogy megtaláljuk azt. Aztán vagy sikerül, vagy valami egészen megtévezstő dologban kezdünk el hinni.
Rejtett veszélyek
Egy dolgot azonban gyakran elfelejtünk: nem csak alvásra, ételre és italra van szükségünk, hanem a jelenlét élményére is. Ott lenni a pillanatban, észrevenni azt, és a szó legszorosabb értelmében megélni. A túl kevés jelenlét pedig sajnos megbetegíthet minket. Ma már bizonyított tény, hogy a jelenlét terápiaként is segít - többek között az olyan mentális zavarok, mint a depresszió vagy a szorongásos zavarok kezelésében vagy megelőzésében. Ezek azok a pillanatok, amikor a gondolataink a háttérbe szorulnak és az áramlás állapotába kerülünk. Amikor egy fesztiválon vadul tombolsz, amikor a tenger morajlását hallgatod, vagy a nap sugarait élvezed a bőrödön. Ilyen pillanatokra van szükségünk az életünkben, hogy egészségesek maradjunk. Ez az egyensúly a gondolatok világával szemben. Az emlékek teremtése!
De vajon mi utalhat arra, hogy túl kevés a jelenlét az életedben? Nos, a galáriánkból most ez is kiderül!