Ezt a 3 mondatot az intelligens emberek naponta használják
Az intelligencia összetett terület, mivel az, hogy egy ember mennyire okos, számos paraméter alapján határozható csak meg. A kommunikációban ezt bizonyos kifejezések is jelezhetik.
Ha valaki jó matematikából, és mindig jól teljesített az iskolai vizsgákon, akkor automatikusan intelligens is? Ez nem ilyen egyszerű, hiszen a vizsgahelyzetekben például különböző tényezők is szerepet játszanak: van-e valakinek tehetsége az adott témához vagy tantárgyhoz, jól felkészült-e, vagy hogy a vizsgák során nyugodtan fel tudja-e idézni a tudását, vagy annyira ideges, hogy az adott pillanatban már nem emlékszik semmire.
Az intelligencia típusai
Az intelligenciának is vannak különböző típusai: a matematikai és az analitikus intelligencia mellett ide tartozik a nyelvi, a térbeli, a zenei, a szociális és az érzelmi intelligencia. A pszichológiai modelltől függően pedig még több formája létezik. Így tehát nem minden intelligencia egyforma. Egy dolog azonban biztos: a kommunikáció az intelligencia fontos mutatója. Az okos emberek ugyanis gyakran jól kommunikálnak, és világosan ki tudják fejezni, mi jár a fejükben. Másrészt abban is jók, hogy felmérjék, hogyan fogadja majd a másik azt, amit mondanak, és ennek megfelelően fogalmazzák meg kijelentéseiket és kérdéseiket.
Beszédes tartalmak
De van még egy fontos dolog: az elmondottak tartalma is elárulhatja bizonyos mértékig, hogy mennyire okos az illető. Vannak ugyanis olyan kijelentések, amelyeket az intelligens emberek biztos nem tennének. Például nem hangsúlyoznák állandóan, hogy mennyire okosak, vagy hogy mi az, amiben különösen jók. Ez inkább a nagy egó, sem mint intelligencia. De vannak olyan kijelentések, amelyek egyértelműen arra utalnak, hogy az illető meglehetősen okos.
Hogy melyik ez a három mondat, a galériánkból kiderül!