Hagyd a sót: egy csipet ebből a főzővízbe, és sokkal finomabb lesz a főtt krumpli

Hagyd a sót: egy csipet ebből a főzővízbe, és sokkal finomabb lesz a főtt krumpli

A legtöbben automatikusan sót tesznek a burgonya főzővizébe, pedig létezik egy kevésbé ismert konyhai trükk is, amely még ízletesebbé teheti a főtt krumplit. 

A tökéletes főtt burgonya titka nem csak a főzési időn múlik

A főtt burgonya az egyik legsokoldalúbb köret, amely szinte minden magyar konyhában rendszeresen az asztalra kerül. Egyszerű ételnek tűnik, mégis sok múlik azon, hogyan készítjük el. Ha túlfőzzük, könnyen szétesik és vizessé válik, ha viszont túl korán vesszük le a tűzről, kemény maradhat a közepe. A megfelelő burgonyafajta kiválasztása, az egyforma méretű darabokra vágás és az egyenletes főzés mind hozzájárulnak ahhoz, hogy kellemes állagú legyen a végeredmény. A legtöbben ilyenkor csak a sóra gondolnak, pedig a főzővíz ízesítésére számos más lehetőség is létezik. 

A tapasztalt szakácsok gyakran használnak különféle fűszernövényeket, babérlevelet vagy fokhagymát is, hogy a burgonya már főzés közben magába szívjon némi plusz aromát. Létezik azonban egy ennél is egyszerűbb, mégis ritkábban alkalmazott módszer, amely nem nyomja el a burgonya természetes ízét, csupán finoman kiemeli azt. Ennek köszönhetően a köret önmagában is zamatosabb lesz, ráadásul kiválóan illik húsételekhez, halakhoz vagy akár egy könnyű salátához is. Az apró változtatások sokszor többet számítanak a konyhában, mint egy bonyolult recept, ezért érdemes időnként új praktikákat is kipróbálni.

 

Lapozz!

24 óra