A hatóságok szerint a 102 éves férfi meghalt - Ő most így akarja bizonyítani az ellenkezőjét - Videó
A bejelentéseire a hatóság nem reagált, így kreatívvá vált egy 102 éves férfi, aki papíron nem is él.
Fúvószenekarral, hintóval és esküvői ruhával próbálta meggyőzni az indiai hatóságokat a halottnak nyilvánított Duli Chand arról, hogy életben van. A helyi lapok csütörtökön számoltak be róla, az idős férfi egy népes menettel vonult a kormányhivatal elé, ahol felkiáltott:
"Élek!"
102 year old man Duli Chand in Haryana's Rohtak who was declared dead in govt records and his pension was stopped. Today he came out on the roads to prove he is alive. @ndtv pic.twitter.com/PwfJ5ypf6r
— Mohammad Ghazali (@ghazalimohammad) September 8, 2022
A férfi elmondása szerint a hatóságok márciusban leállították az öregségi nyugdíját, mert azt hitték, hogy meghalt. Chand eddig nem tudta meggyőzni őket az ellenkezőjéről. Egy aktivista szerint ráadásul ez nem is egyedi eset az észak-indiai Haryana államban. Naveen Jaihind aktivista egyike volt annak a tucatnyi embernek, akik csatlakoztak a menethez - hallott az ügyről, és úgy döntött, hogy segít. Az aktivisták már több irodát is felkerestek és sajtótájékoztatót tartottak - sikertelenül, mondta Jaihind az AFP hírügynökségnek.














