Jobb, ha felkészülsz: Így változik a szex, ahogy öregszel
A 20-as évek:
Óh, azok a drága jó egyetemista évek! Tele tiniszerelemmel, tele főiskolás bulikkal, tele hormonokkal és csajozással. Ez a korszak a kíváncsiság és a felfedezés időszaka, ahol mindent szabad és semmit nem tilos. Általában ekkor ér véget az eső komoly kapcsolatunk, de még keressük, kik vagyunk, milyen pasit akarunk.
A 30-as évek:
Itt már jóval megfontoltabb az ember. Nagyjából kiélte magát, tudja, mit és hogy szeret. Általában ekkor találunk párra, akivel úgy tervezzük, leéljük majd az életünket. A mennyiséget esetenként a minőség váltja fel. Fontos lesz az intimitás és a meghittség, elkezdődik a családalapítás.
A 40-es évek:
Ekkor már telejsen ismerjük a testünket és nagyon kevés az az ember, aki meglepetést tud nekünk okozni. Igaz, a gyerek mellett már csökken az intenzitás, de találjatok alkalmat arra, hogy együtt legyetek egy kicsit. Ne hagyjátok, hogy a gyerek közétek állljon!
50-es, 60-as és 70-es évek, és ami mögötte van:
Legtöbbször az ebben a korban lévő emberek már csak nagyon ritkán bújnak össze. Hogy miért? Egyszerűen a test elöregszik, a szervezet pedig más fontos létfenntartó rendszerekre helyezi át a prioritást. Sokszor ebben a korban már gyötör valamilyen mozgásszervi probléma, ami akár a teljesen alapnak számító pózokat is embertelenül nehézzé teszi. Nem ritka a libidó csökkenése és a nőknél a hüvelyszárazság tünete, a férfiaknál pedig az impotencia. Ez már nem a teljeseítményről szól, csupán egy kis koktélcseresznye a habostortán.
Egy 2014-es tanulmány szerint azon 40-65 korú nők, akik fontosnak találják a szexet sokkal inkább maradnak szexuálisan aktívak idősebb korukban is.