Külön alszik a párjával az olimpiai bajnok: az ok elgondolkodtató

Külön alszik a párjával az olimpiai bajnok: az ok elgondolkodtató

Tizennégy éve vannak együtt, három gyermekük van, ennek ellenére az éjszakákat külön hálószobában töltik.

Meglepő ok

A 39 éves Greg Rutherford és Susie Verrill több mint 14 éve élnek házasságban, és három gyermekük van. Ennek ellenére éjszaka külön hálószobában alszanak. Ezt az úgynevezett „alvásszétválasztást” egyes párok kifejezetten az alvászavarok elkerülése érdekében részesítik előnyben. Ezeket a horkolás vagy az eltérő napi rutin okozhatja, ahogy arról a Mirror is beszámolt. A kapcsolat hosszú távon meg is erősödhet – nem utolsósorban azért, mert egyes konfliktusok eleve fel sem merülnek az elégtelen alvás miatt.

A korábbi olimpiai bajnok és az író szerint ez működik, és hatékonyan készülnek fel vele a következő napra!

„Annyira fontos számomra, hogy a partneremmel néhány évvel ezelőtt úgy döntöttünk, kipróbáljuk a külön ágyakat, hogy lássuk, mennyire zavarjuk meg egymás alvását. És elmondhatom, hogy nem bántuk meg” – mondja Greg. Egyes tanulmányok szerint a külön alvás elősegítheti mind a mentális, mind a fizikai egészséget.

Egy alváskutató elmagyarázta:

Greg ezzel kapcsolatban felvette a kapcsolatot Dr. Neil Stanley-vel, aki több mint 30 éve specializálódott az alváskutatásra. Dr. Stanley elmagyarázta, hogy évtizedekkel ezelőtt az sem volt megszokott, hogy egy ágyban aludjunk a párunkkal „A szegény emberek együtt aludtak, amikor nem volt elég helyük” – mondta az orvos. A gazdagok viszont soha nem aludtak együtt, még Ezsébet királynő és Fülöp herceg sem.

Dr. Stanley nem lepődik azon, hogy ez általában nem opció sok pár számára. Azonban erősen ajánlja mindenkinek, akinek nehézségei vannak az elalvással vagy az alvás fenntartásával.

Címlapfotó: Instagram/gregjrutherford

24 óra