4 mondat, amit egy szociálisan intelligens ember soha nem mondana a másiknak

Könnyen kapcsolatot teremtesz más emberekkel, jl elboldogulsz velük, vagy okoz azért problémákat? Nos, ez elsősorban a szociális intelligenciáddal van összefüggésben.

Többféle intelligencia létezik. Akadnak emberek, akik a tudomány területén bizonyulnak teheségesnek, ez pedig általában együtt jár az analitikus intelligenciával is. Mások az úgynevezett kreatív intelligenciájukkal tűnnek ki a tömegből, de az sem kizárt, a logikus gondolkodással gonjaik akadnak. Ha azonban egy pszichológust kérdezünk meg a témában, biztosan az elsők közt hozza majd fel az érzelmi vagy a szociális intelligenciát.

VIDEO
Kedvenceikről meséltek a kutyabarát sztárok

A szociális intelligencia kifejezést Edward Thorndike amerikai pszichológus alkotta meg 1920-ban.

A tudós megkülönböztetett absztrakt, mechanikus és szociális intelligenciát. Míg az absztrakt intelligencia a gondolatok felfogásának és a velük való munka képességét jelenti, addig a mechanikus intelligencia ezt a képességet a tárgyakkal kapcsolatban fejti ki. A szociális intelligencia ezzel szemben azt jelenti, hogy valaki jól kijön más emberekkel, és képes beleélni magát a helyzetükbe.

A szociálisan intelligens emberek gyakran empatikusak, és jó szociális készségekkel rendelkeznek - ezért sem mondanának soha bizonyos mondatokat!

Ezt a 4 mondatot sosem hallanád egy szociálisan intelligens embertől!
  • szociális intelligencia tudomány pszichológia
  • szociális intelligencia tudomány pszichológia
  • szociális intelligencia tudomány pszichológia
  • szociális intelligencia tudomány pszichológia

Címlapfotó: 123rf.com

24 óra