Szenzáció! Magyar világsztár született! Ismét megmutatta

Hihetetlen, fantasztikus, lélegzetelállító! - szinte már évente írjuk le ezeket a jelzőket vele kapcsolatban...

Megvédték címűket, újra világbajnok a Babos Tímea - Kristina Mladenovic páros! Honfitársnőnk és partnere nyerte meg ugyanis a 14 millió dollár összdíjazású sencseni tenisz WTA-világbajnokság páros versenyét. A vasárnapi fináléban a cseh Barbora Strycovát és a tajvani Hszie Szu-vejt győzték le két sima szettben 6:1, 6:3-ra.
Fotó: Profimedia/RedDot

Az ötödik vb-jén szereplő Babos és társa remekül kezdett, sok első adogatást ütött be, miközben háromszor is elvette az ellenfél szerváját, és 24 perc elteltével szettelőnybe került. "A két duó egyetlen korábbi összecsapását - a wimbledoni elődöntőben - megnyerő rivális a folytatásban összeszedte magát, így kiegyenlítettebbé vált a meccs. Babosék ezzel együtt hozták a fontos pontokat, majd a 26 éves magyar könnyedén kiszerválta a meccset, amely 1 óra 4 percig tartott." - íra a sport365.hu.

A soproni Babos Tímea sorozatban harmadszor lett világbajnok, győzelmével egymillió dollárt, azaz 300 millió forintot zsebelt be.