Ha így öntözöd a növényeidet nyáron, rövid időn belül tönkremennek

Sokan jót akarnak, mégis épp ezzel ártanak a növényeiknek. A nyári öntözésnek megvannak a szabályai – mutatjuk, mit kerülj el mindenképp.

Nyáron nem elég csak locsolni – tudni is kell, hogyan

A növények nyáron különösen igénylik a törődést, hiszen a meleg, napsütéses időszak nemcsak a fejlődésüket gyorsítja fel, de a vízszükségletüket is jócskán megnöveli. Ilyenkor sokan igyekeznek minden nap locsolni, sőt, gyakran még naponta többször is vizet adnak kedvenceiknek, hogy azok véletlenül se száradjanak ki. Azonban az öntözés nem csupán arról szól, hogy víz kerüljön a földre – a mikor, mennyit és hogyan kérdése legalább ennyire fontos.

VIDEO
Kedvenceikről meséltek a kutyabarát sztárok

Sokan elkövetik azt a hibát, hogy a legforróbb déli órákban locsolnak – amikor a nap éget, a levegő forró, és a víz azonnal elpárolog, mielőtt elérné a gyökereket. Ez nemcsak felesleges pazarlás, hanem a növényre is veszélyes: a leveleken maradó vízcseppek ilyenkor nagyítóként működnek, és megégethetik a növény szöveteit. Ugyanígy problémás, ha túl kevés vizet adunk – a felső réteg talán nedves lesz, de a gyökérzóna száraz marad, így a növény szomjazik, miközben mi azt hisszük, gondoskodtunk róla.

A túlöntözés sem ritka jelenség nyáron: sokan annyira félnek a kiszáradástól, hogy folyamatosan vizesen tartják a földet, ami a gyökerek rohadásához vezet. Különösen a cserepes növényeknél gyakori, hogy a pangó víz miatt gombásodás, penész vagy a gyökérpusztulás jelei jelentkeznek. A következő oldalon összefoglaljuk a leggyakoribb hibákat és a helyes nyári öntözés szabályait.

Lapozz, a cikk a következő oldalon folytatódik!

24 óra