Mire kell figyelni medenceépítés során?

Manapság egyre többen döntenek a saját használatú épített medence mellett, hogy elkerüljék a zavaró tényezőket, például a zajt, a tömeget és a hosszú utazást. Persze, az sem mellékes, hogy egy ilyen szerkezet luxusélményeket kínál, és hamar az udvarunk díszévé válik.

Egy Magiline medence minden igényünknek meg tud felelni, ugyanis többféle lehetőség közül választhatunk, a szerkezet méretét, formáját, aljzatát, illetve színét tekintve.

Van azonban néhány dolog, amire mindenképp oda kell figyelnünk annak érdekében, hogy gördülékeny legyen a kivitelezés, a végeredmény pedig megfeleljen az elvárásainknak. Vannak például építésügyi szabályok, amiket maradéktalanul be kell tartani, illetve azt is át kell gondolnunk, hogy pontosan mekkora legyen a medencénk.

Mai írásunkban ezt a témát fogjuk egy kicsit jobban is tárgyalni, lássuk a legfontosabb tudnivalókat!

VIDEO
Kedvenceikről meséltek a kutyabarát sztárok

Be kell tartanunk az építésügyi szabályokat

Mindenekelőtt nagyon figyelnünk kell arra, hogy hiánytalanul betartsuk az építésügyi szabályokat, ennek elmulasztása ugyanis komoly következményekkel járhat. Például előfordulhat, hogy le kell bontani a szerkezetet vagy nagyobb összegű pénzbírságot kell kifizetnünk. 

Az építésügyi szabályok településenként változhatnak, ugyanis az országos szintű előírások mellett sok esetben vannak helyi szabályok is. Ezekről tehát mindig az illetékes önkormányzatnál kell érdeklődnünk.

Be kell szereznünk a szükséges engedélyeket

A jelenleg érvényben lévő jogszabályok szerint nincs szükség külön engedélyre, ha egy magánhasználatra szánt medencét szeretnénk kialakítani. Vannak azonban kivételek, amivel jó, ha tisztában vagyunk. Ha például egy új építésű ingatlanról van szó és a terveken szerepel a medence is, akkor szükséges az engedély. 

Ha engedély nem is kell, sok esetben bejelentési kötelezettségünk van, ami azt jelenti, hogy utólagosan jelezni kell az önkormányzat felé, hogy felépítettünk egy szerkezetet az udvarunkon. Hogy erre szükség van-e vagy sem, az attól függ, hogy mekkora, hány köbméteres, illetve milyen magas medencéről van szó.

Át kell gondolnunk, hogy mekkora medencét szeretnénk

Nagyon fontos az is, hogy számításba vegyük az igényeinket, és ez alapján átgondoljuk, mekkora medencére lesz szükségünk. Ha csak dagonyázni, hűsölni szeretnénk a vízben, esetleg a gyerekekkel játszanánk, akkor egy kisebb változat is megfelelő lehet. Ha viszont úszásra is használnánk, akkor mindenképp egy nagyobb méret mellett kell döntenünk.

Ezek tehát a legfontosabb dolgok, amikre figyelnünk kell, ha végül a felfújhatós és összeszerelhető változatok helyett a tartós megoldást kínáló, dekoratív épített medence mellett döntöttünk.

A kivitelezés egy komplex folyamat, amihez elengedhetetlen a megfelelő szaktudás és tapasztalat. Amennyiben segítségre van szükségünk, akkor keressük fel azokat a szakembereket, akik már hosszú évek óta Magiline Hungary márkájú medencék építésével foglalkoznak!


 

24 óra