Előkerült egy videó: döbbenetes baleset az atlétikai VB-n - sportolók is érintettek

Az elődöntőn végül Hudson a saját döntése alapján vett részt a szövetség szerint.

20,38 másodperces idővel az ötödik helyen esett ki, az elődöntőt az amerikai Lyles nyerte 19,76 másodperces idővel. Ő vigasztalta a jamaicait, akik lesújtva állt a célban. "Megtettem, amit tudtam" - mondta a versenyző, aki azt is elárulta, 20 percig várt a kezelőszobában a döntésre várva. Ez volt az első világbajnoksága, mondta, és keményen megdolgozott érte. Voltak, akik azt tanácsolták neki, hogy induljon, mások viszont azt, hogy ne. "Ha futhatok, akkor megpróbálom a legjobbamat, így hát megpróbáltam" - magyarázta a 26 éves sportoló.

Fotó: Profimedia/RedDot

A szervezők döntése értelmében végül elindulhat a péntek esti döntőben. A versenyzők szállítási gyakorlatát pedig felülvizsgálják.

Címlapfotó: Twitter/Wimster101