Gyógytornászok a 2. kerületben: kihez érdemes fordulni?

Gyógytornászt keresel egy bokaficam, törés, meghúzódott izom vagy sportsérülés kezelésére? A 2. kerületben laksz, de egyelőre nem tudod, hova fordulj segítségért a problémával? Segítünk!

A legjobb, ha a munkahelyünkhöz vagy az otthonunkhoz közeli rendelőt, gyógytornászt keresünk, így aki Rózsadomb, Pasarét, Törökvész, Rézmál vagy ezek környékén él vagy dolgozik, olvasson tovább. Többek között a Gyógytornászom rendelő is népszerű Budapest 2. kerületében.

Gyógytornász Budapest, 2. kerület

Miben segít a gyógytornász?

Gyermekek és felnőttek, idősek és fiatalok, sportsérüléssel küzdők vagy krónikus betegséggel élők számára egyaránt fontos a megfelelő gyógytornász megtalálása. Az ilyen képzettségű szakember ugyanis egy sor különböző mozgásszervi problémában nyújthat megoldást, kezdve a gerincferdüléstől a hátfájáson és a lumbágón át a műtétek utáni rehabilitációig. A terápia lényege a fájdalmak csökkentése, a mozgástartomány visszaállítása, a krónikus betegségek tüneteinek orvoslása és az életminőség javítása.

VIDEO
Kedvenceikről meséltek a kutyabarát sztárok

Budapest 2. kerületében elérhető gyógytornászok

Annak érdekében, hogy több szakember közül is választhassunk, érdemes több gyógytornászt foglalkoztató szakrendelőket felkeresni. Első körben jó ötlet az alábbi listán szereplőknél érdeklődni.

  • Gyógytornászom.hu Buda – 1027 Budapest, Vitéz utca 9, 4. emelet (43-as kapucsengő)
  • Pasaréti Gyógytorna Rendelő - 1027 Budapest, Herman Ottó u. 25. 1-em. 3.
  • Mozgató Fejlesztő és Gyógytorna Központ – 1027 Budapest, Frankel Leó út 24.
  • Moove Fizio - 1024 Bp. Ezredes utca 13. magasföldszint 5. (11-es kapucsengő)
  • Budapestfizio - 1026 Budapest, Szilágyi Erzsébet fasor 17-21.
  • SpineArt Egészségközpont – Buda – 1026, Budapest, Gyergyó u. 4a
  • Trehab Fizioterápia – 1024 Budapest Margit. körút 11., félemelet 1.

Persze a rendelők nevei önmagukban semmit sem mondanak, így ha megvan, melyik esik a legjobban útba, rögtön adódik a következő kérdés.

Hogy válasszuk ki a számunkra megfelelő gyógytornászt?

Mivel a legtöbb szakrendelőnek ma már van weboldala, érdemes ott tájékozódni arról, hogy foglalkoznak-e olyan panaszok orvoslásával, amilyenekkel mi magunk küzdünk. Szerencsés, ha ez alapján tudunk gyógytornászra is szűrni, de ha nincs ilyen lehetőség, biztos, hogy telefonon felvilágosítanak minket.

Ahhoz, hogy a számunkra megfelelő szakemberre essen a választás, járjunk utána a „jelöltek” képzettségének, szakmai tapasztalatának, továbbképzéseinek, esetleg nézzük meg az online értékeléseket. Győződjünk meg arról, hogy az általa alkalmazott technikák megfelelnek az igényeinknek, de az ár, valamint a nyitvatartás sem utolsó szempontok - ezekre pedig mind választ kaphatunk egy személyes konzultáció alkalmával. Fontos a kölcsönös szimpátia is és a kommunikáció könnyedsége, hiszen csak így lesz módunk egy sikeres terápiát közösen kialakítani. Ne aggódjunk, ha a beszélgetést követően nem az adott szakemberre esik a választás, hiszen vannak még kollégái, akik lehet, hogy jobban passzolnak majd hozzánk.

24 óra