24 gyermek bántalmazásával vádolnak egy 22 éves gyerekfelügyelőt: videófelvételek készültek
Sokkoló bírósági ügy zajlik: egy 22 éves gyermekfelügyelőt 24 gyermek erőszakos bántalmazásával vádolják. A bántalmazott kisgyermekek állítólag 18 hónapos és kétéves kor közöttiek voltak.
A rendőrség azután indított nyomozást, hogy a kollégák abban az Egyesült Királyságban lévő bölcsődében, ahol Roksana Lecka dolgozott, jelentették a visszaéléseket - írja a Daily Mail. A lengyel származású nő ellen már az előző munkahelyén is hasonló vádak merültek fel: a bölcsőde egyik munkatársa egy nagy, vörös és duzzadt foltot vett észre az egyik gyermek lábán, ami felvetette a gyanút, hogy bántalmazás történt. A térfigyelő kamera azonban nem tudta rögzíteni az esetet. Aznap éppen ezen a területen nem működött. A vádlott akkoriban minden vádat tagadott.
Újabb intézmény
2024 januárjától júniusáig egy Montessori óvodában dolgozott. Állítólag ott többször megcsipkedte, megrúgta, megütötte, megharapta és meghúzta a gyerekek haját. A Daily Mail szerint videofelvételek dokumentálták a kegyetlen tetteket. Ezen állítólag az látható, ahogy Roksana a nyakánál fogva megragadja a gyerekeket, ütlegeli őket, és jelentős erővel csípi és pofozza őket. Állítólag folyamatosan körülnézett, hogy nem figyeli-e valaki. Mintegy 400 órányi videofelvétel áll rendelkezésre, amelyet most meg kell vizsgálni. Amikor a tárgyaláson bemutatták ezeket a felvételeket, az érintettek szülei elborzadva és értetlenül reagáltak.
Az érintett gyerekeken karcolások és bőrpír is volt, ami szintén arra utalhat, hogy bántalmazták őket.
Fotó: 123rf.com-illusztráció
A 22 éves lány azt mondja, e-cigaretta- és kannabiszfüggő volt. Amikor viszont nem dohányzott, mogorva és rosszkedvű lett. Sőt, érzelmileg függött a barátjától, akivel késő éjszakába nyúlóan fogyasztott kannabiszt. Az éjszakai füvezés és az alváshiány miatt pedig gyakran ingerlékeny volt. „A füvezés rabja voltam, és függő voltam” - mondta az esküdtszéknek. A keresztkérdések során kijelentette, hogy sok esetre már nem emlékszik, és ezt részben a kannabiszhasználatának tulajdonította.