Tippek, hogyan legyen vidám a gyerekekkel otthon töltött idő

A szünetekben nehéz minden napra valami izgalmas és érdekes elfoglaltságot találni a gyerkőcök számára. Mivel napjainkban a nyarak igazán melegek, jobb elkerülni a tűző napot a nyári szünetben, ezért rengeteg időt töltenek a gyerekek beltéren is, télen pedig még inkább jellemző ez. 

Az otthoni környezetben mindig új interakcióra van szükség ahhoz, hogy lekössük a kicsik figyelmét. A Liliput Játékvilágban kapható társasjátékok jó lehetőségeket kínálnak arra, hogy változatos élményt nyújtsunk, de emellett érdemes átgondolt napi rutint is kialakítani, ami biztonságérzetet kelt a gyermekekben. Nézzük néhány tippet, ami segíthet hasznosan eltölteni az időt.

Rendszeres tevékenységek

A naponta ismétlődő tevékenységek átláthatóvá teszik a gyerekeknek a nap eseményeit, ami stabilitást nyújt a mindennapokban. Az állandóan azonos időben végzett étkezések, játékidő, alvás mind segíti őket abban, hogy jobban megértsék és elfogadják az idő fogalmát és múlását. Emellett ezek a rutinok támogatják a felelősségtudat és az önállóság fejlődését is. A jól kialakított napi rutin a gyerekek érzelmi és mentális jóllétét szintén növelik, hozzájárulva a család egészének harmonikus működéséhez.

VIDEO
Kedvenceikről meséltek a kutyabarát sztárok

Gyerekek játék közben - TWN

Vonjuk be a gyerkőcöket már pici korban olyan tevékenységekbe, mint például a szennyes ruha összegyűjtése, a mosás kipakolása. A kicsik imádnak segíteni és örülnek, ha megdícsérjük őket a munka végeztével. Szintén jó ötlet együtt összepakolni a játékokat rendszeres jelleggel, így később már maguktól fogják elvégezni ezt a feladatot.

Kreatív és társas elfoglaltság

A szabad percekben iktassunk be a napirendbe kreatív foglalkozást. Akár festés, rajzolás, gyurmázás vagy éppen tánc a napi elfoglaltság, biztosan élvezni fogják a gyerkőcök. A nagyinak szánt alkotások még nagyobb lendülettel készülnek majd, és a megajándékozott is örülni fog az újabb emléknek.

A közös társasozás, kártyajáték már a kisebb korosztály számára is elérhető. A legkisebbeknek készségfejlesztő és ügyességi játékokat válasszunk, míg a hároméves korosztály már egyszerűbb memóriajátékokkal vagy “Ki nevet a végén?” típusú társasokkal is elfoglalja magát. A nagyobbak imádják a szókirakót és az UNO-t, de az aktivitással járó társasokat is kedvelik. Lehetőség szerint kerüljük a hosszú ideig tartó számítógép- és tévénézést, inkább tereljük a figyelmet a közös játékok irányába.

A pihenés fontossága

Az együtt töltött perceket sosem feledhetjük, azonban a szülők számára is jár a pihenés. Ne feledkezz meg az énidőről sem. A gyerekek is jól járnak azzal, ha egy órácskára magad maradhatsz, hiszen így nem leszel feszült, ideges, amikor aztán elpattanhat a húr.

Természetesen a nyár nincs kültéri programok nélkül, úgyhogy ebben az időszakban akármerre is mentek a gyerekekkel, ügyeljetek a fényvédelemre, hiszen az erős UV-sugárzás gyorsan kihat szervezetünkre. A napszúrás ellen mindig viseljenek a kicsik sapkát, kalapot, és a folyamatos vízpótlás is elengedhetetlen. Lehetőség szerint a délelőtti órákban vagy három óra után menjetek a szabadba, így az ebéd és a délutáni alvás rutinja is megmarad.

24 óra