8:36-kor dől el: jó napunk lesz-e ma

Mi kell ahhoz, hogy elrontsuk a napot? Sokak számára egy rossz reggeli kezdés látszólag mindent elronthat.

Egy felmérés szerint az átlag amerikai már reggel 8.36-kor tudja, hogy rossz napja lesz-e - írja a Bild.de. Ehhez már annyi elég is, ha az ébredés után nem jól alakulnak a dolgok. És ez a jelek szerint havonta többször is előfordul. "Az összesen 2000 amerikai férfi és nő megkérdezésével készült online felmérésből kiderült, hogy emiatt havonta átlagosan négy rossz napot élnek át, azaz évente 48 napot" - írja a lap, ami körübelül másfél hónapot jelent. Elég sok!

Hogyan teszi tönkre a reggel a napot?

A válaszadók 26 százaléka számára teljesen elveszettnek tűnik a nap, ha valami nem sikerül reggel. S hogy mik teszik tönkre leginkább így a napjukat? Nos, erről is megkérdezték őket.

VIDEO
Ha ezt csinálja a mobilod, éppen most lopják az adataidat

Íme a lista:

- Hányingerrel ébredni (35 százalék)

- Éjszakai alvási nehézségek (31 százalék)

- Fejfájással ébredés (29 százalék)

- A kulcsok elvesztése (26 százalék)

- Otthon felejtette a mobiltelefonját (25 százalék)

A Bild cikke szerint a rossz napot megteremti továbbá "a WC-papír elfogyása (22 százalék), a pénztárca otthon felejtése (22 százalék), az ébresztőóra meg nem hallása (19 százalék), az okostelefon éjszakai feltöltésének elmaradása (18 százalék) vagy az, hogy reggel rájönnek, hogy a Wi-Fi nem működik (16 százalék)".

Fotó: 123rf.com-illusztráció

Sőt, az is kiderült a tanulmányból, hogy amennyiben a napja rosszul indult valakinek, majdnem a fele, 48 % lemondta az egészet. Akár dolgozni sem ment.

Rossz alvás, rossz nap

A felmérés az alvásminőség és a napi tapasztalatok közötti kapcsolatot is vizsgálta. A válaszadók mintegy 71 százaléka állította, hogy az alvás minősége jelentheti a különbséget egy jó vagy rossz nap között. A megkérdezettek 77 százaléka pedig úgy véli, hogy a jó alvás jobban felkészíti őket a reggeli esetleges "balesetek" kezelésére.

Címlapfotó: 123rf.com

24 óra