Borzasztó tragédia: vajúdás közben hunyt el a 32 éves olimpiai bajnok

Gyászol a sportvilág: friss hírek szerint vajúdás közben hunyt el Rio olimpiai bajnoka.

Május 2-án 32 éves korában elhunyt Tori Bowie, amerikai atléta - írja a TMZ. A lap híre szerint az olimpai bajnok atléta nyolc hónapos terhes volt, amikor váratlanul az életét vesztette, a most kiszivárgott információk szerint vajúdás közben. Miután állítólag napokig nem vette fel a kapcsolatot a családjával, azok riasztották a helyi rendőrséget. A rendőrök az ágyában találtak rá holtan a sportolónőre. "Elvesztettünk egy ügyfelet, közeli barátot, lányt és nővért" - mondta a menedzsmentje a TMZ-nek. Majd így folytatták: "Tori egy bajnok volt, egy világítótorony, aki olyan fényesen ragyogott! Őszintén összetört a szívünk, és imáink a családjával és a barátaival vannak".

Nem csak a család, a sportvilág is gyászol. Bowie az elmúlt évek egyik kiemelkedő sportolója volt. A 2016-os brazíliai olimpián a három érmet nyert az Egyesült Államoknak. A 4x100 méteres váltóban aranyérmet, 100 méteren ezüstöt, 200 méteren pedig bronzot. 2017-ben pedig a világ leggyorsabb nője lett, miután a londoni IAAF-világbajnokságon 10,85 másodperc alatt futotta le a 100 métert. Csak 0,3 másodperccel maradt el Florence Griffith-Joyner 1988-ban felállított világrekordjától.

Címlapfotó: Profimedia/RedDot